kolmapäev, oktoober 14, 2009

244. Peatükk: Ford Expeditioni lisatööd.

No ei saa mitte see auto ükskord valmis. Pidevalt kerkib järjest uusi probleeme esile.
Kui läksin autot järgmine päev peale värvimist üle vaatama, et missugune ta päevavalges välja näeb, oli ehmatus suur: Auto välispind oli kuldne, kuid sisepinnad kõik puha hõbedased.
Tükk aega mõtlesin, et no mis kurrradi jama see siis nüüd on ? Sai ju koodi järgi värv tellitud ja selline oli värvimüüjal andmebaasis ka täitsa olemas. Ukseaugus oleva sildi peal on kood õige, lakialune värv nimetusega "Pueblo Gold" täiesti eksisteerib ja müüja vandus samuti, käsi piiblil, et segas täpselt selle koodi põhjal etteantud retsepti järgi värvi kokku.
Mis kurat see on siis nüüd, et värske värvitoon on sisepindadega võrreldes täiesti mööda ?

Õhtul istusin siis arvuti manu ning hakkasin netist otsima vastavat värvitahvlit.
Et kas tegin ise koodi vaatamisel vea ja ütlesin värvimüüjale vale numbri ja tähe kombinatsiooni, või on põhjus milleski muus.
Mõningase netis tuuseldamise käigus kaevasin välja sellise lehekülje.
Siin on siis näha, et vasakult lugedes kolmanda rea keskel asub seesama värvikood "G3", mis Expeditionil ukseauguski kirjas. Pildilt vaadates on värvitahvel aga kõike muud, kui hõbedane.

Nii et kusagil on mingi "kala" sees:
Mulle ei andnud hing muidugi rahu ja ma hakkasin uurima, et miks selle auto eelmine värvitoon ei vasta tehaselipikul olevale koodile. Erinevaid kohti veidi aega uurides avastasin esimeselt uksepostilt ühe väikese, aga olulise detaili, mis on pildil punase ringiga ära märgitud. Originaalis peaks see olema mustast plastikust kattepunn, siin on ta aga millegipärast auto algupärase värviga üle võõbatud. Kraapisin teisel uksepostil sama nublakat veidi servast ja värv hakkas väikeste tükkidena lahti pudenema:


Siis oli asi selge, et see auto on kunagi pulkadeks võetud ja mingisuguse x-päritolu omava metallikvärviga üle võõbatud.
Koheselt informeerisin ka auto omanikku. Rääkisin oma loo ära ning saatsin talle postkasti samad pildid, mis siingi näha võib. Pluss siis selle värvitahvlite lehekülje, et ta saaks oma silmaga veenduda, et auto juures "miski" ei klapi.
Kui teiselpool telefonitoru need "teatud emade" nimetamiste koguarv vähenes, siis tuli peale arutlemist vastu võtta kahepoolne raske otsus: matistada ära kõik uste sisepinnad, ukseaugud ning need samuti nüüd selle õige tooniga ära värvida, mis tehasesildil kirjas.
Kuna auto on praegu nagunii laiali võetud, siis oleks see üks valukannatamine.

Siin siis veel üks pilt sise- ja välispinna omavahelisest toonierinevusest:


Sama lugu on tagastange all oleva paneeliga:


Ausalt öeldes.... mulle ei meeldi niisugused asjad, kui nüüd tsiteerida klassikuid mängufilmist "Suvi".
Kui olin netist oma tõestusele kinnitust saanud selle värvikoodi ja värvitahvli näol, siis ma päris jupp aega käisin ringi ja korisesin nagu kuri ilm, sest et nüüd kulub jälle üks lisanädal, enne kui ma saan sellel autol sisepinnad ja katuse pahteldatud-lihvitud-värvitud ning ta uuesti tagasi kokku pandud. Sellevõrra lükkuvad jälle teised tööd mõnevõrra edasi.
Ega see katus tal ka kõige sirgem ei ole: mõlk siin ja mõlk seal. Selline mulje jäi, nagu mingi tibi oleks oma stilettodega auto katusel sambat tantsinud. Need "tantsujäljed" tuleb mul nüüd muidugimõista ära likvideerida.
Eks näis, kuidas nende detailide ületegemised nüüd edenema hakkavad.

Et see postitus mul nüüd üdini negatiivseks ei jääks, panen siia lõppu ühe natuke positiivsemat sorti teksti, mille ma leidsin Cadillaci klubi foorumist.
Ehk võtab lugejatel ka suunurga kergelt vudisema.

Väide 1:
Inimene = süüa + magada + töötada + lõbutseda
Ahv = süüa + magada
Järelikult:
Inimene = Ahv + töötada + lõbutseda
Järelikult:
Inimene - lõbutseda = Ahv + töötada

Järeldus 1: Inimene, kes ei lõbutse, on sarnane ahvile, kes töötab.

Väide 2:
Mees = süüa + magada + teenida raha
Ahv = süüa + magada
Järelikult:
Mees = Ahv + teenida raha
Järelikult:
Mees - teenida raha = Ahv

Järeldus 2: Mees, kes ei teeni raha, on sarnane ahvile.

Väide 3:
Naine = süüa + magada + raisata raha
Ahv = süüa + magada
Järelikult:
Naine = Ahv + raisata raha
Järelikult:
Naine - raisata raha = Ahv

Järeldus 3: Naine, kes ei raiska raha, on sarnane ahvile.

KOKKUVÕTE:
Väidetest 2 ja 3:
Mees, kes ei teeni raha = Naine, kes ei raiska raha .

Aksioom 1:
See tähendab, et mees teenib raha selleks, et naised ei muutuks ahvideks.

Aksioom 2:
Naised raiskavad raha selleks, et mehed ei muutuks ahvideks!

Järeldus:
Mees + Naine = Ahv + teenida raha + Ahv + raisata raha

Järelikult, lähtuvalt aksioomidest 1 ja 2, saame lahenduse:
Mees + Naine = 2 ahvi, kes õnnelikult koos elavad.

3 kommentaari:

Colorado ütles ...

need "tantsujäljed" peaks rahekahjustus olema, mul camarol samasugused kapotil.

Vanatehnikahuviline ütles ...

Ma arvasin algul ise sedasama, aga olles nüüd need 30 mõlki (just niipalju neid seal oli) kuidagimoodi mõnevõrra siledamaks saanud, siis osade mõlkide pindala järgi otsustades kaldun arvama, et keegi on katust ilmselt ikkagi promeneerimise eesmärgil kasutanud.
Kapott oli ja on seevastu ilma igasuguste suuremate mõlkideta ja välja löödud või paksult pahteldatud teda ilmselt pole. Näiteks sadamas, autot konteinerisse paigutades on nendes kuutides suhteliselt kitsas. Nii et autouksi korralikult avada pole eriti võimalik. Ja siis on konkreetse auto katust kasutatud ilmselt väljapääsuteeks. Katuseplekki lihvides nägin ise ka, et teda on suht kerge lömmi astuda, sest et olenemata sissevaltsitud tugevdusprofiilidest on ta pehme nagu pärgament ja iga käevajutuse peale hakkab plekipind "mängima".

Colorado ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.