Pühapäev, juuli 22, 2007

95. Peatükk: Ega mõistus pole ikka oma teha. (Rahvatarkus)

Sellisel pealkirjal on ka põhjust.

Kuigi Tartut on nimetatud küll kultuuripealinnaks, küll heade mõtete linnaks ja milleks iganeks samalaadseks, alljärgnev vahejuhtum näitab selgesti, et kultuurse eluviisini on mõnedel siin linnas elavatel kodanikel ikka väga pikk maa käia.
Ja mõned neist oma molluskilaadse ajukapatsiteediga ei küündigi sinnani.

Juhtus siis selline lugu:

Üks "Eesti Volga Seltsis" resideeruvatest juhtliikmetest oli hiljaaegu saanud valmis ja sõidukorda oma mitmeid kuid kestnud ehitustööna ilusa rohelise GAZ 24 "Volga".
Oma viimased magamata ööd ohverdas ta ka selle nimel, et saaks selle aasta esimesest "Volgade" ühissõidust osa võtta ning peale toda üritust on ta ilusate ilmade tõttu pea iga päev autoga küll tööl, küll niisama sõitmas käinud ja iga kord koju jõudes auto ilusti maja ette parkinud.

Ühel ööl aga on keegi tartlane(võibolla ka tartlanna), ülimalt suure tõenäosusega pubekas või selleealine, kellel kõrvade vahel selline asi nagu aju puudub(või siis on see ka s*ttuva mannatera suurune) otsustanud oma arust "nalja" teha ning jalgadega trampinud selle äsjataastatud ning ülevärvitud rohelise "Volga" peal nii, et katus, kapott ja tagaluuk on mõlke täis !
Igatahes kui "Volga" omanik järgmine päev autot nägi, siis.... ma arvan, et pea kõik selle päeviku lugejad on tundnud, mida tähendab, kui sind valdab jõuetu raev.
Sa oled nii vihane, et lausa mõnuga klopiks seda idiooti mingi kõva esemega pikalt ja põhjalikult samamoodi, nagu tema trampis su mitme aasta kätetöö peal, aga kahjuks süüdlast ei leia enam kusagilt.

Panen üles ka mõned pildid auto kahjustustest selle "Volga" omaniku loal:


Kapoti esiserv:


Kapoti keskmine osa:


Katus paremalt poolt:


Katus keskelt:


Katuse esiserv:


Auto omanik ütles, et ta fotoaparaat kahjuks kõiki mõlke piltide peal välja ei näita. Oma silmaga ja tegelikkuses neid detaile nähes on nad ikka tunduvalt kehvemas olukorras.
Sellistel puhkudel hakkad tõesti kahetsema seda, et meie riigi õigussüsteem nii üheülbaline on ja taolistel puhkudel omakohtuseadust kui sellist, absoluutselt ei eksisteeri.
See võib inimõiguslasi või muid sarnase maailmavaatega inimesi muidugi häälekalt protestima panna, aga senikaua, kuniks meie ühiskonnas on lisaks haritud ja mõistliku ellusuhtumisega inimestele taolist sõnnikut, nagu üks väljaheide seda oma tegevusega rohelise "Volga" peal demonstreeris, senikaua tuleb taoliste alaarenenud indiviididega rääkida sellises keeles, mis keelest nad aru saavad.
Selline teguviis, mis "Volga" puhul toime pandi, tuleneb muidugi elementaarsest kodusest kasvatamatusest- järeltulevast põlve pole osatud panna lugu pidama teiste inimeste omandi, töö ja vaeva vastu. Rääkimata selle, nõndanimetatud "nalja teinud" päti enda harimatusest, sest et ega taolise debiiliku jaoks vahet ei ole, on see auto kellegil hoole ja armastusega ehitatud hobi- ja pühapäevasõiduk, või mõni läbiroostetanud suvaline vene rimakas, millega nädalavahetuseti juurikaid turule viiakse.

Nii et nagu antud näitest järeldada võib, et ega umbrohtu ei külvata ega lõigata- see kasvab ise.
Ja siit ka üleskutse kõikidele vanatehnikasõpradele: Kui võimalik, ärge jätke oma hoole ja armastusega, mitmeid kuid ja aastaid ehitatud hobisõidukit ööseks avalikku kohta, vaid kasutage kindlasti valvega parklaid või garaaze, sest et kunagi ei või teada, on see sõiduk või ratas teil hommikul veel ühes tükis või mitte.
Ja kui te ka kusagil näete, et keegi märatseb või niiöelda "lahutab oma meelt" mõne auto, mootorratta vms. kallal, siis tuleks kiiremas korras kohe politseisse teatada ning kui endal jõud üle käib, see pätt kuni politsei saabumiseni liikumisvõimetuks teha.
Ma usun, et selline üleskutse võib suht võimatu tunduda, aga ega need autosid lõhkuvad kaagid tegelikult nii kõvad mehed ei olegi. Korralik ootamatu kloppimine mõningate nende elutähtsate organite pihta peaks nad tükiks ajaks maha rahustama.

"Volga" omanik andis asja muidugi kohemaid politseisse, aga selle päti (või pättide) kättesaamise tõenäosusprotsent on suht nullilähedane, sest et asi toimus keset ööd suht väikeses ajavahemikus, kui suurem osa inimesi tolles kvartalis magas.

Nii et eelnev näide tõestab veelkord, et paraku mõnedele meist on seda mõistust küll lusikaga antud ja kulbiga võetud.

Kommentaare ei ole: